II Jarmark Bożonarodzeniowy w Morawicy

Powiększ obraz

W Morawicy, przed Samorządowym Centrum Kultury, w niedzielę 3 grudnia, przy zimowej aurze oraz świątecznych iluminacjach odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy oraz Samorządowe Centrum Kultury w Morawicy. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali repertuar świąteczny.

Na wstępie Julia Kaczor z klasy III zagrała na skrzypcach i zaśpiewała dwie kolędy: „Jezus Malusieńki” oraz „Dziś w stajence”, następnie Agata Nowak z klasy V wyśpiewała piosenkę świąteczną „A kto wie, czy za rogiem?” oraz kolędę „Przekażmy sobie znak pokoju”. Na zakończenie wystąpiła niezawodna klasa 6 w składzie: Maja Piwowarska, Nadia Kiełbus, Gabriela Gawior, Weronika Waligóra, Dawid Frąk, Adrian Klimczak, Kamil Klimczak, Wiktor Sutowicz, Filip Wesołowski, Stanisław Ćwiek, Maciej Wieczorek, Filip Lulkowski, Maciej Olszewski i Bartosz Ptak. Klasa VI zaśpiewała pastorałkę „Od serca do ucha”.

Podczas jarmarku można było zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, pojeździć na karuzeli z Mikołajem, pooglądać filmy świąteczne w „Kinie za Rogiem”, spróbować świątecznych potraw i wypieków, a także zakupić dekoracje bożonarodzeniowe i prezenty.

Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email