Słuchowisko „Bombka z Memmingen”

Powiększ obraz

Dzięki współpracy kampanii „BohaterON-włącz historię” z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Fundacja Sensoria i Fundacja Pokolenia Kolumbów przekazała nauczycielom i edukatorom słuchowisko edukacyjne „Bombka z Memmingen”.

Słuchowisko „Bombka z Memmingen” to wyjątkowa, oparta na prawdziwych wydarzeniach historia z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego ps. „Zagłoba”. Opowiada o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną. Słuchowisko było dedykowane uczniom klas IV-VIII.

W naszej szkole uczniowie wysłuchali opowieści „Bombka z Memmingen” już przed Świętami Bożego Narodzenia. Słuchowisko wprowadziło uczniów w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale także przybliżyło historię Świąt w obozie jenieckim – Stalag VII B Memmingen.

Chętni uczniowie sami mogli wykonać tytułową bombkę, a na podstawie ćwiczeń poszerzyć swoją wiedzę na temat specyficznej formy literackiej, zwanej także teatrem wyobraźni, jaką jest słuchowisko.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email