Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej – Przyjaźń

Powiększ obraz

Uczniowie klasy V przystąpili do realizacji trzeciej części programu „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”, której tematem jest przyjaźń. Na lekcji wychowawczej poruszaliśmy kwestie związane ze współpracą, nawiązywaniem relacji, okazywaniem i podtrzymywaniem miłości, przyjaźni, koleżeństwa.

Uczniowie wysłuchali opowiadania „Prezenty” i rozmawiali na temat tytułowego prezentu, który otrzymał główny bohater – Antek. Dzieci wykonały także zadanie „Dłonie pełne zalet” – narysowały swoje dłonie na kartce papieru, a pozostali uczniowie wpisywali coś miłego, co mogą powiedzieć o tej osobie. Wszyscy założyli także „Pamiętnik dobrych chwil”, w którym mają zapisywać codziennie jedną, miłą sytuację, która wydarzyła się tego dnia w relacji z inną osobą. Uczniowie dużo rozmawiali o przyjaźni i cechach dobrego przyjaciela. Na koniec wspólnie stworzyli plakat „Nasza klasowa przyjaźń”.

Pamiętajmy: „Prawdziwym przyjacielem jest ten, dzięki któremu staję się lepszy” (Jan Paweł II)

M. Piwowarska – realizator programu

Print Friendly, PDF & Email