Pogadanka funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Morawicy

Powiększ obraz

W dniu 24.05.2021 r. naszą szkołę na zaproszenie dyrektora szkoły, pana Jerzego Węgrzyna oraz pani Katarzyny Nowak, odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Morawicy: komendant Bogdan Metryka oraz specjalista Wojciech Nowak. W spotkaniach  brali udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, klasy I- III oraz uczniowie klas IV-VI.

Treści dostosowane zostały do wieku odbiorców, zawierały przede wszystkim elementy wiedzy na temat bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły. Pomimo, że uczniowie wiedzą, iż teren szkoły jest monitorowany, jednak jeszcze raz przypomniano, że  nie można samodzielnie wychodzić ze szkoły, jeżeli trwają lekcje. Uczniom zostały  przypomniane obowiązujące  przepisy ruchu drogowego, w szczególności zwrócono uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów. Pod żadnym pozorem nie można być ufnym w stosunku do nieznajomych, którzy chcą nam coś pokazać, dać cukierka, czy zaprowadzić w ciekawe miejsce. Strażnicy przypomnieli uczniom także zasady bezpieczeństwa dotyczące zbliżających się wakacji i czyhających w tym okresie niebezpieczeństw.

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email