PODSUMOWANIA, PODSUMOWANIA…

Powiększ obraz

Na apelu szkolnym, 9 lutego, społeczność uczniowska poznała uzdolnionych konkursowiczów naszej szkoły. W konkursach epistolograficznych wzięli udział uczniowie klas IV- VII.

Polonistka nagrodziła słodkimi upominkami tych, którzy znaleźli czas i próbowali swoich sił w pięknej sztuce pisania listów. Gratulujemy Mai, Wiktorowi, Oliwce z klasy szóstej, Natalce, Julce i Dominice z klasy siódmej oraz Zuzi z klasy czwartej.

W styczniu rozpoczęliśmy zmagania z przysłowiami. Konkurs był trzyetapowy. Wszyscy uczniowie wzięli udział  w I etapie i odgadywali przysłowia, dopowiadając brakującą część wypowiedzenia. Do etapu drugiego przeszli ci, którzy zdobyli najwięcej punktów. Nie było łatwo, bo należało odgadnąć jak najwięcej przysłów z kart frazeologicznych – rysunków. Etap trzeci pisały dwie uczennice z klasy siódmej – Julka i Natalka. Miały ciekawe zadanie do wykonania, z którym zmierzyli się również nauczyciele i dyrekcja. Test obejmował 20 wypowiedzi jednej z bohaterek polskiego serialu, która miała niesamowity dar przekręcania frazeologizmów, wzbudzając ogólne rozbawienie.

MISTRZEM  PRZYSŁÓW została Julka z klasy siódmej, wyróżnienie zdobyła Natalka (VII). Nagrodziłam dziewczyny symbolem mądrości – sową i pamiątkowym dyplomem.

Ogromnie się cieszę z osiągnięć uczniowskich, którzy mają okazję po raz kolejny przekonać się, że można uczyć się i dobrze się przy tym bawić. Zachęcam Was do wspólnych rozrywek umysłowych, apeli, biesiad i wieczornic!!!

OGŁASZAM  KONKURS  NA  NAJPIĘKNIEJSZY  KALIGRAM – w serce należy wpisać własny tekst o uczuciach, taki walentynkowy! Na Wasze prace czekam do 26 lutego! Rozwiązanie – na wyjątkowym apelu pod znakiem serduszka.

Życzę Wam udanych, słonecznych i bezpiecznych ferii –  WASZA  POLONISTKA, Beata  Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email