Pobyt w Grodzie Pędzików

Powiększ obraz

8 czerwca 2022 r. klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Siedlec do gospodarstwa państwa Pędzików. Opiekę nad młodszymi uczniami naszej szkoły sprawowały panie: M.Kowalczyk, A.Wtorkiewicz, K.Skrobisz i D.Snopek.

„Gród Pędzików” – to średniowieczna wioska rycerska, najlepsza lekcja historii i jednocześnie wyśmienita zabawa w miejscu pełnym pasji i dobrej emocji.

Program wycieczki był dość bogaty i obejmował: zwiedzanie średniowiecznej wioski rycerskiej, wykład w kuźni z prezentowaniem średniowiecznej broni i narzędzi do jej wytwarzania, prezentowanie zbroi rycerskich, pokaz bicia monet, pokaz strzelania z armat, lekcję i konkurs strzelania z łuku.

Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkową monetę wybitą w kuźni. Następnie był czas na zabawę. Na koniec pobytu w Grodzie była wspólna biesiada i gorące kiełbaski upieczone na ognisku, które po tak wyczerpującym dniu smakowały wyśmienicie.

Dzieciom wycieczka bardzo się podobała. Z bagażem nowych doświadczeń, miłych wrażeń i w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

K.Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email