Piękna nasza Polska cała…, czyli co słychać w przedszkolu

Powiększ obraz

Mijający miesiąc w tym roku upłynął przedszkolakom pod hasłem ,,Piękna nasza Polska cała”.

Oprócz udziału w uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, dzieci miały również możliwość uczestniczyć w konkursach o charakterze patriotycznym.

15 maja 2023 r. w Przedszkolu Samorządowym w Morawicy odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej pt. ,,Piękna Nasza Polska Cała”. Celem konkursu było budzenie postaw  obywatelskich oraz popularyzowanie wśród dzieci tradycyjnych piosenek o tematyce patriotycznej. Nasze przedszkole reprezentowała Julia Masternak z grupy „Misie”, wykonując „Piosenkę o Polsce”. Występ Julii został bardzo ciepło przyjęty i chociaż nie udało się jej zdobyć żadnego miejsca, nie obyło się bez dyplomu i pamiątkowych nagród.

Tydzień później został rozstrzygnięty w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Swoje zdolności artystyczne mogły zaprezentować zarówno starsze, jak i młodsze dzieci. Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych i przynależności narodowej, ukazanie piękna naszej ojczyzny oraz rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i kreatywności dzieci. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace Zuzi S., Julii M. i Dominika N. z grupy „Misiów”, którzy zajęli odpowiednio I, II i III miejsce oraz prace Oli i Krzysia z grupy „Pszczółek”. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni kolorowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Anna Młynarczyk

Print Friendly, PDF & Email