Ogólnopolski Tydzień Kariery 2020

Powiększ obraz

Ogólnopolski Tydzień Kariery w bieżącym roku odbywał się w dniach 19-25 października pod hasłem „DoradzaMY – zawodowo, wybieraMY – odlotowo”.

Inicjatorem i krajowym koordynatorem jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, zaś patronat honorowy nad akcją objęli ministrowie edukacji i pracy.

Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja usługi poradnictwa zawodowego.

Nasza szkoła jak co roku włączyła się do akcji – choć z niewielkim opóźnieniem. Niestety, ze względu na pandemię i nauczanie zdalne wszystkie działania realizowane były  online.

Szkolnym koordynatorem działań była pani M.Piwowarska – pedagog szkolny, która na początek zaprosiła uczniów klas IV- VII do wirtualnej podróży w świat różnych zawodów.

Przy wykorzystaniu e-zasobów z zakresu orientacji zawodowej, uczniowie mogli wybrać interesujący ich zawód, zapoznać się z jego charakterystyką, potrzebnymi predyspozycjami, warunkami pracy, a także rozwiązać interesujące quizy związane z danym zawodem.

Chętni uczniowie mogli także przystąpić do konkursu plastycznego „Mój wymarzony zawód”. Nadesłano wiele ciekawych i oryginalnych prac, wykonanych różną techniką i prezentujące różne zawody.

Jury w składzie: pani Małgorzata Zacharz, pani Katarzyna Nowak i pani Mirosława Piwowarska uznało, że najciekawsze prace wykonały Natalia Poklek z klasy VI i Oliwia Kumor z klasy IV. Na miejscu drugim uplasowała się uczennica klasy VII – Natalia Szczerba. Trzecia lokata przypadła dla Natalii Kasprzyckiej z klasy IV, Piotra Tekiela z klasy V oraz Asi Baran z klasy VI.

Nagrodą w konkursie plastycznym jest ocena z plastyki i punkty z zachowania.

Uczniowie klas starszych mogli także przystąpić do ambitnego i wymagającego tematu jakim było zaplanowanie swojej kariery zawodowej. Tego arcytrudnego zadania podjęły się tylko dwie uczennice klasy VII: Natalia Poklek i Malwina Strzeszkowska. Natalia w formie opisowej przedstawiła swoją drogę do wymarzonego zawodu, zaś Malwina wykonała prezentację multimedialną, w której zawarła szczegółową  charakterystykę swej przyszłej profesji. Obie dziewczynki, podobnie jak pozostali aktywni uczestnicy OTK,  zasługują na ogromne słowa uznania za ambicję, zaangażowanie i chęci. Gratuluję wszystkim bardzo serdecznie i dziękuję za udział.

Poniżej prezentuję prace naszych uczniów – zachęcam do obejrzenia fotogalerii oraz prezentacji multimedialnej.

ogolnopolski-tydzien-kariery.pptx

M. Piwowarska

 

Print Friendly, PDF & Email