Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”- eliminacje gminne

Powiększ obraz

W środę, 20 marca w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży historii ruchu strażackiego, znajomości przepisów przeciwpożarowych, a także zasad postępowania na wypadek pożaru. Eliminacje zostały  przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa, uczniowie klas I-IV, naszą szkołę reprezentowali Maciej Lulkowski oraz Kacper Babiarski z klasy IV. Druga grupa, uczniowie klas V-VIII, naszą szkołę reprezentowali: Kamil Filipczak i Agata Nowak z klasy V. Niestety w tym roku żaden z naszych uczniów nie awansował do etapu powiatowego, jednak dzięki udziałowi zdobyliśmy ogromne doświadczenie i wiedzę nt. ochrony przeciwpożarowej.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Morawica, pana Mariana Burasa.

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email