Dzień Kolorowej Skarpetki i Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

Powiększ obraz

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

W czwartek 21 marca 2024r. oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach i na korytarzach  pojawiły się wiosenne dekoracje. Na korytarzach od rana było wesoło i kolorowo.

Wszyscy uczniowie jak i nauczyciele tego wyjątkowego dnia ubrani przyszli do szkoły w stroje w kolorze zielonym i żółtym, przypominającym nadejście pierwszego „Dnia Wiosny”. Członkowie szkolnego koła fotograficznego przygotowali  wiosenną fotobudkę i wraz z opiekunem, p. Małgorzatą Zacharz wykonali wszystkim uczniom naszej szkoły oraz nauczycielom sesję zdjęciową. W sesji wykorzystano też ściankę zdjęciową i specjalne oświetlenie,które pozyskała szkoła w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Z inicjatywy szkolnego pedagoga specjalnego, p. Katarzyny Nowak, w dniu 21 marca 2024r. przyłączyliśmy się do Światowego Dnia Zespołu Downa obchodząc Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli dwie różne kolorowe skarpetki nie do pary jako wyraz solidarności  z osobami z zespołem Downa. Podczas warsztatów z panią  pedagog  uczniowie klas 2 i 3 obejrzeli bajkę – filmik o Fredzi, aby wprowadzić młodych ludzi w problematykę choroby. Następnie uczniowie projektowali na kartkach własne, kolorowe skarpetki. Z kolei uczniowie klas 4-8 obejrzeli filmik dydaktyczny i prezentację multimedialna na temat zespołu Downa.

Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzieli się, jakie ma zastosowanie w ten wyjątkowy dzień skarpetek nie do pary. Nasi uczniowie mieli okazje przekonać się, że osoby z zespołem Downa nie są wykluczone ze środowiska, a wręcz odwrotnie mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, modelkami, paraolimpijczykami, a także nauczycielami.

Małgorzata Zacharz, Katarzyna Nowak

Pierwszy Dzień Wiosny 2024

Print Friendly, PDF & Email