Obice pomagają! – akcja „Morawica Ukrainie”

Powiększ obraz

Od dnia 24 lutego 2022r. trwa wojna na Ukrainie. Wiele organizacji pozarządowych nie pozostało obojętnych na los Ukraińców oraz organizacji tam działających i uruchomiło zbiórki, mające zapewnić wsparcie dla mieszkańców Ukrainy w tych trudnych dniach.


Zgodnie z decyzją sztabu gminnego pomocy dla Ukrainy powołanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Morawica, p. Mariana Burasa , zorganizowano gminną akcję ” Morawica Ukrainie”, a jej celem była zbiórka pieniędzy do puszek dla naszych sąsiadów ze wschodu- Ukraińców. Patronat nad całym przedsięwzięciem sprawowała Fundacja Kazimierz z Bilczy. Do akcji włączyły się szkoły, strażacy oraz inne organizacje gminne.
Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. Wolontariusze z klasy 8 i 7 pod opieką Pana dyrektora Jerzego Węgrzyna oraz Pań: Katarzyny Nowak i Małgorzaty Zacharz zorganizowali akcję ” Morawica Ukrainie”. Pieniądze do puszek zbierane były w naszej szkole oraz pod kościołem parafialnym w Obicach, po każdej mszy świętej w niedzielę, dnia 6 marca 2022r.Do akcji przyłączyli się też druhowie- strażacy z Drochowa Dolnego i Obic, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy.
Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na konkretne cele i według priorytetów, które tworzy tę smutną rzeczywistość.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie ! Dobro czynione innym wraca do nas w dwójnasób!

Małgorzata Zacharz
Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email