Niezwykłe święto – Dzień Kropki w naszej szkole

Powiększ obraz

Dzień Kropki to wyjątkowe święto, które obchodzi się  w 193 krajach na świecie dnia 15 września. Ustanowiono je w 2008 roku, a inspiracją do  tego stała się książka P. Reynoldsa,,The Dot” (,,Kropka”).

Bohaterka książki, mała dziewczynka, dzięki  zwykłej kropce i nauczycielce plastyki  odkryła w sobie  talent i uwierzyła w swoje możliwości. Dlatego też Dzień Kropki stał się świętem kreatywności i inspiracją dla  nauczycieli, dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła również przyłączyła się do świętowania. Członkowie Samorządu Uczniowskiego dzień wcześniej ogłosili, że: ,,Kto w kropki będzie ubrany, to nie  będzie pytany”. Zachęcamy do  podziwiania niezwykłych kreacji uczniowskich, pań woźnych i nauczycielek.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email