Mikołajkowy wyjazd do kina uczniów z klas IV- VIII

Powiększ obraz

Dnia 7 grudnia 2023r. uczniowie klas IV- VIII wraz z wychowawcami: panią D.Snopek, panią M. Piwowarską, panią M. Zacharz, panią K. Nowak oraz z panią M. Sławetą udali się do kina Helios w Kielcach na film pt.,,Wonka” w reż. Paula Kinga.

Opowiada on historię  młodości ekscentrycznego cukiernika Williego Wonki, bohatera powieści ,,Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla oraz początków jego kariery jako wytwórcy czekolady.

W filmie ,,Wonka’’ tytułowy bohater ma około 25 lat. Po wielu przygodach spędzonych na przemierzaniu różnych zakątków świata i poszukiwaniu najróżniejszych składników, aby stworzyć wyjątkową czekoladę, w końcu dociera do Londynu. Tu musi stawić czoła czekoladowemu kartelowi, który bezwzględnie eliminuje wszelką konkurencję. Dzięki pomocy nowo poznanych przyjaciół Williemu udaję się pokonać przeciwników i stworzyć magiczną czekoladę i rozpowszechnić ją wśród londyńczyków.

,,Wonka’’ to świetny musical, pełen humoru, magii i wzruszeń. Uczy nas, że marzenia się spełniają, jeśli tylko się w nie głęboko wierzy i dąży do ich realizacji.

Po obejrzeniu tak emocjonującego filmu uczniowie wraz z ich opiekunami udali się do restauracji McDonalds na pyszne przekąski. Pełni wrażeń i z muzyką filmową w uszach wracaliśmy do swoich domów. Aura panująca na zewnątrz – padający śnieg – dodatkowo podkreślała magię zbliżających się świąt.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email