Laboratoria w naszej szkole – listopad 2023-styczeń 2024

Powiększ obraz

Z nadejściem jesieni na kole fotograficznym nie zabrakło ujęć darów natury otrzymanym aparatem. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności kadrowania, wyboru scenerii, oświetlenia zdjęć. Na lekcję informatyki fotografowali także potrzebne rekwizyty do projektu „Szkoła w liczbach”.

Na kole informatycznym projektowali Order Uśmiechu z okazji Dnia Życzliwości. Wydrukowaliśmy także odznakę „Mistrza Tabliczka Mnożenia 2023” dla zwycięzcy konkursu z okazji obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na zajęciach techniki uczniowie zapoznali się z działaniem lutownicy. Na lekcje matematyki wydrukowaliśmy modele sześcianów i graniastosłupów, korzystaliśmy też z wydrukowanych modeli ostrosłupa i graniastosłupa do doświadczalnego wyznaczenia objętości. A obfite opady śniegu stały się kolejną okazją do wyjścia w plener i uchwycenia w kadrze zimowego już krajobrazu… Na bieżąco dokumentujemy aparatem wydarzenia z życia szkoły, z których montowane są filmiki w programie Canva. W ramach Wirtualnych Laboratoriów Przyszłości uzyskaliśmy dostęp do Minecraft Education, gdzie w ramach projektu „ograj matmę” rozwiązujemy różne zadania logiczne w sześciennym świecie.

#laboratoriaprzyszlosci  #laboratoriaprzyszłości

koordynator, D. Snopek

Print Friendly, PDF & Email