Laboratoria Przyszłości w styczniu

Powiększ obraz

W miesiącu styczniu 2023r. w ramach programu Laboratoria Przyszłości wiele  działań skupionych było wokół bieżących wydarzeń i uroczystości szkolnych.

Na początku miesiąca uczniowie klas IV i VII na kole informatycznym projektowali w TinkerCad medale dla babci i dziadka. Powstało mnóstwo serc, a ćwiczenie to pomogło utrwalić umiejętność tworzenia otworów w bryłach i grupowania obiektów. Z samej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka mamy bogatą fotorelację uchwyconą okiem obiektywu otrzymanego aparatu i tradycyjnie już  filmik.

Klasa V miała z kolei okazję do małego majsterkowania w związku z realizacją tematu „Wokół metali”. Lutownica wywołała duże zainteresowanie wśród uczniów z uwagi na to, że nigdy nie mieli możliwości korzystania z tego typu urządzenia. Uczniowie wykazali się dużym sprytem tworząc swoje pierwsze dzieła z metalu.

Klasa III wykorzystała na lekcji języka angielskiego stację pogody, dzięki której uczniowie utrwalali słownictwo związane z odczytywaniem oznaczeń i cyfr. Dzięki temu przekonali się także, gdzie w życiu codziennym mogą wykorzystywać swoją znajomość języka angielskiego.

Z kolei klasa VIII dzięki wydrukowanym na drukarce 3d modelom graniastosłupa i ostrosłupa, mogła na lekcji matematyki doświadczalnie wyznaczyć zależność między objętością obu brył i wyprowadzić potrzebne wzory. Wiedza zdobyta poprzez doświadczenie na pewno pozostanie w ich pamięci na dłużej.

A przed odpoczynkiem podczas ferii nie mogło zabraknąć balu karnawałowego, który również uchwycił obiektyw aparatu. Miło będzie wspominać te wesołe,  wspólne zabawy i ciekawe kreacje utrwalone na tle zabawnej ścianki.

#laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości

koordynator D. Snopek

Print Friendly, PDF & Email