BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH I – III

Powiększ obraz

Karnawał to szalona, pełna kolorów, muzyki i zabaw tradycja. Okres ten jest lubiany zarówno przez dzieci , jak i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak było też w naszej szkole.

25 stycznia już od samego rana na korytarzach przewijały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów i wiele innych. Uczniowie klas I- III w tych przepięknych strojach wraz z wychowawczyniami przenieśli się na salę gimnastyczną, która w tym dniu przemieniła się w salę balową.

Bal tradycyjnie rozpoczął się Polonezem. Następnie odbyły się zabawy taneczne min. Zaprzęgi, Krzyżok, Pociąg, Makarena oraz Belgijka. Wiele radości sprawiła zabawa z magicznym workiem, podczas której losowano zabawne przebrania. Jednak największą atrakcją tegorocznej zabawy był taniec pod liną. Na dzieci czekała również niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Bal zakończyła piosenka „Niech żyje bal”.

Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach. Uczniowie spędzili miło czas, a wspólna zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu.

K. Skrobisz

Zabawa karnawałowa klas I – VIII – kliknij, aby zobaczyć

Print Friendly, PDF & Email