Laboratoria Przyszłości w miesiącu marcu

Powiększ obraz

W marcu nasze działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości w znacznej mierze uchwycił obiektyw naszego aparatu cyfrowego. Już na początku miesiąca klasa siódma fotografowała swoją salę, by potem stworzyć na lekcji informatyki fotomontaż w programie Gimp.

Dzięki temu w sali tej pojawiły się na ścianach magiczne postacie, a na ekranach monitorów sceny z gier i filmów. Również klasa siódma, na zajęciach koła fotograficznego, rozważała rolę oświetlenia w robieniu zdjęć, co wpłynie na poprawę jakości wykonywanych przez nich fotografii. Ścianka fotograficzna i odpowiednie oświetlenie stały się 8 marca scenerią do sesji z okazji Dnia Kobiet. A już w niedużym odstępie czasu scenerią także dla przedszkolaków, którzy mieli niezwykle barwną sesję z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Okiem obiektywu uchwycili najmłodszych uczniowie klasy siódmej, którzy mieli okazję do wykorzystania swojej wiedzy zdobytej na kole fotograficznym. Poza tym aparat towarzyszył nam na podsumowaniu Tygodnia Kultury Języka, Dnia Solidarności z chorymi na Zespół Downa czy podczas wizyty ks. Biskupa. Klasy IV,V,VII i VIII piękne wiosenne tulipany fotografowały na warsztatach fotograficznych, poznając bardziej zaawansowane możliwości aparatu. W marcu obchodziliśmy też kilka świąt z dziedziny matematyki, a nagrodami w towarzyszącym im konkursie były m.in. wydrukowane specjalnie na tą okazję na drukarce 3d Pi-zawieszki. Na lekcji języka niemieckiego w klasie szóstej uczniowie opisywali składniki pogody z wykorzystaniem stacji meteorologicznej.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

koordynator, D. Snopek

Print Friendly, PDF & Email