Laboratoria Przyszłości – październik

Powiększ obraz
Dobiega końca drugi miesiąc działań w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W październiku, w ramach tej inicjatywy edukacyjnej, uczniowie w dalszym ciągu analizowali składniki pogody dzięki wykorzystaniu stacji meteorologicznej.

Wykorzystali ją także na języku niemieckim by doskonalić swoje słownictwo z zakresu liczb i godzin. Wiele pozytywnych emocji i  uśmiechów na twarzy wywołała sesja fotograficzna z okazji Dnia Chłopaka, zrealizowana z wykorzystaniem otrzymanego sprzętu, zwłaszcza ścianki fotograficznej. Aparat towarzyszył nam także podczas ślubowania klasy I, dokumentowaliśmy też spotkanie z policjantem czy Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tego ostatniego wydrukowaliśmy odznakę 3d Super Nauczyciela. A to dzięki temu, że na informatyce i kole informatycznym uczniowie poznali platformę TinkerCad, na której mają własne konta i możliwość projektowania wydruków 3d. Zaprojektowaliśmy również i wydrukowaliśmy wizytówkę Europejskiego Tygodnia Kodowania, w którym braliśmy udział. A na języku polskim powstały projekty talizmanu walki ze złem, który można wydrukować, jako pomoc dydaktyczna przy omawianiu „Opowieści z Narnii”. Z kolei ładna pogoda na koniec miesiąca zachęciła uczniów na kole fotograficznym do wyjścia w plener, gdzie fotografowali oznaki jesieni.

Koordynator, D. Snopek

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci

Print Friendly, PDF & Email