Chłopcy z klas IV – VI wicemistrzami gminy w halowej piłce nożnej

Powiększ obraz

W sobotę 22 października 2022 roku w hali sportowej w Bilczy odbyły się międzyszkolne zawody sportowe w halowej piłce nożnej w kategorii klas IV – VI.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie z 6 szkół z terenu naszej gminy: Dębskiej Woli, Morawicy, Bilczy, Brzezin, Woli Morawickiej i Obic. Zawody rozgrywano w dwóch grupach system „każdy z każdym”, a następnie odbył się półfinał i finał.

Nasza reprezentacja pierwszy mecz ze szkołą w Woli Morawickiej zremisowała bezbramkowo. Drugi mecz z uczniami szkoły w Morawicy pewnie zwyciężyliśmy 5:0. Jednakże abyśmy mogli wyjść z grupy z pierwszego miejsca konieczna okazała się dogrywka. Ta dostarczyła wszystkim wielu emocji. Po bezbramkowej dogrywce, były rzuty karne – I i II seria oraz … wiele zaskakujących zwrotów akcji.

Podsumowując, cała dogrywka wypadła dla nas korzystnie i awansowaliśmy do finału. W finale nasi chłopcy walczyli bardzo dzielnie, wykazali wysoki poziom swoich umiejętności technicznych i taktycznych. Niestety, ostatni mecz ze szkołą w Bilczy przegraliśmy 0:1 i ostatecznie w całym turnieju zajęliśmy drugie miejsce, zostając tym samym wicemistrzami halowej piki nożnej gminy Morawica w kategorii klas IV – VI.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email