Konkurs na stroik bożonarodzeniowy

Powiększ obraz

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I- VIII Szkoły Podstawowej w Obicach i będzie oceniany w następujących kategoriach:
a) klasy I – III
b) klasy IV- VIII


1. Celem konkursu jest:
– edukacja dzieci i młodzieży w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową,
– kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
– rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, na bazie tradycji ludowej,
– kształtowanie wyobraźni plastycznej,
– rozwijanie zdolności manualnych.

2. Tematyka konkursu:
„Stroik bożonarodzeniowy”

3. Czas trwania konkursu:
10.12.2021 r. – 17.12.2021 r.

4. Kryteria konkursu:
– Stroiki mogą być tradycyjne – wykonane z naturalnych materiałów, takich jak: orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, sztuczne igliwie, ozdoby zrobione z bibuły, papieru, nici, masy solnej, modeliny, słomy, siana, zboża, drewna, zasuszonych roślin, waty oraz elementów wykonanych samodzielnie (np. bombki). Mogą również pojawić się oryginalne stroiki w stylu awangardowym.
– Stroiki należy dostarczyć do szkoły w dniach 16-17.12.2021 r.
Najpiękniejsze prace zostaną przekazane dla instytucji współpracujących ze szkołą, a zdjęcia umieszczone na stronie internetowej szkoły. Każdy uczeń za udział w konkursie otrzyma ocenę z plastyki oraz uwagę pozytywną z zachowania. Najlepsze prace- dyplom oraz niespodziankę.

Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email