Konkurs na stroik bożonarodzeniowy- wyniki

Powiększ obraz

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowują świąteczne stroiki na konkurs, a następnie przekazują je zaprzyjaźnionym instytucjom, które współpracują ze szkołą.

Celami konkursu: była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową, kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, na bazie tradycji ludowej, kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także rozwijanie zdolności manualnych.

Komisja konkursowa wnikliwie oceniła prace przygotowane na konkurs. Wybór był trudny, ponieważ każda z dekoracji była oryginalna oraz widać było w nich duży wkład pracy artystów. Zaskakiwały sposobem wykonania i rodzajem użytego materiału m.in. orzechy, szyszki, suszone owoce, drewno. Na konkurs wpłynęło łącznie 17 prac. Jury po burzliwych naradach przyznało I miejsce dla: Julii Kaczor z klasy I, Agaty Nowak z klasy III, Brajana Graby z klasy III, Filipa Lulkowskiego z klasy IV, Weroniki Waligóry z klasy IV, Natalii Kasprzyckiej z klasy V, Dominiki Kumor z klasy V, Julii Wesołowskiej z klasy V, Dominika Stachaczka z klasy VI, Martyny Babiarskiej z klasy VII, Gabrieli Wojtyś z klasy VII, Anny Nowak z klasy VIII, Natalii Waligóry z klasy VIII.

Wyróżnienia przyznano dla: Stanisława Ćwieka z klasy IV, Oliwii Kumor z klasy V, Dawida Kucharskiego z klasy VII oraz Eryka Tkacza z klasy VII.

Organizatorzy konkursu pani Katarzyna Nowak i Małgorzata Zacharz składają serdeczne podziękowania uczniom za udział w konkursie, rodzicom za pomoc, jury za ocenę prac i zapraszają do kolejnej edycji konkursu.

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email