Kampania społeczna #świętokrzyskieNIEhejtuje

Powiększ obraz

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do kampanii społecznej #świętokrzyskieNIEhejtuje, która została zainicjowana przez Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza.

Kampania jest skierowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na pojawiającą się coraz częściej, zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym, mowę nienawiści, a także uświadomienie konsekwencji   związanych z hejtowaniem. Według badań, hejtu doświadcza co czwarty użytkownik Internetu. Słownej agresji wokół nas jest tak dużo, że niekiedy nie reagujemy już na ośmieszanie, poniżanie, szykanowanie, czy obraźliwe memy. Nie wolno nam tego robić, nie akceptujmy takiego zachowania, nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że komuś dzieje się krzywda. Kampania jest właśnie po to, aby zmierzyć się z problemem hejtu, mówić o nim głośno, a jednocześnie uświadomić hejterom jak wielką krzywdę mogą zrobić innym i sobie.

W ramach kampanii opracowano spot, do którego link prezentujemy poniżej, zapraszając jednocześnie do jego obejrzenia. Spot zrealizowany został przez Stowarzyszenie „Sztuka Łączenia”, które jest partnerem akcji. Jego reżyserem jest Aleksandra Niemczyk. W spocie wystąpili aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz dwie młode osoby, które doświadczyły hejtu.

Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=AJqGz7yz8dI

Powstała także specjalna strona internetowa, w której można znaleźć wiele ciekawych informacji m.in. dlaczego powstała kampania, do czego może doprowadzić mowa nienawiści, jak i gdzie zgłosić hejt. Stronę można odwiedzić klikając w poniższy link:

Strona internetowa: https://www.kielce.uw.gov.pl/pl/niehejtuje/swietokrzyskieniehejtuj/20297,swietokrzyskieNIEhejtuje.html

 

pedagog szkolny – M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email