Jasełka w przedszkolu

Powiększ obraz
„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. – cytat  św. Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

O świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały dzieci, które w środę, 22 grudnia, zaprezentowały jasełka bożonarodzeniowe.  Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami i pastorałką. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.
Zwieńczeniem tego pięknego dnia były życzenia świąteczne i noworoczne skierowane do dzieci i pracowników przedszkola.  Wszystko to sprawiło, że w przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci zabrały do domu własnoręcznie zrobione „pierniczki”. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy oraz wzajemne życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Zapraszamy do obejrzenia filmików oraz zdjęć.
M. Sławeta
Print Friendly, PDF & Email