Jasełka oraz Wieczór Kolęd

Powiększ obraz

Boże Narodzenie to czas szczególny, wyjątkowy, magiczny… Czas radości, refleksji. To czas miłości, spokoju, wspólnych chwil spędzonych w gronie najbliższych, rodziny. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.

Wiąże się z nim wiele zwyczajów, a jednym z nich są Jasełka, które wprowadzają w ten niezwykły, świąteczny klimat i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W pięknej scenografii młodzi artyści z klas I-VI oraz przedszkolaki z Akadami Krasnoludka wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Na zaproszenie Pana Dyrektora Jerzego Węgrzyna oraz całej społeczności szkolnej swoją obecnością zaszczycili nas: pani Anna Kowalska- sekretarz Miasta i Gminy Morawica, pani Irena Bisaga- dyrektor Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli, ksiądz proboszcz Stanisław Durek, pani Elżbieta Klimczak- artystka ludowa, pan Józef Głuszek – kustosz Muzeum Garncarstwa w Chałupkach, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice oraz dziadkowie.

Na początku wystąpiły przedszkolaki z Akademii Krasnoludka z krótkim montażem słowno- muzycznym oraz Julia Kaczor, która na skrzypcach odegrała kolędę. Następnie uczniowie z koła tanecznego zaprezentowali taniec mikołajów do piosenki „Jingle Bells”. W dalszej części widzowie mogli obejrzeć scenkę zwiastowania, której elementem był taniec z elementami świetlnymi. Następnie stajenkę odwiedzali aniołowie, pastuszkowie, dzieci oraz Trzej Królowie. Ich wizyty były przeplatane wierszami, kolędami, a także tańcem pastuszków oraz grą na flecie w wykonaniu pani Magdaleny Kwapisz- mamy Oliwki. Zaprezentowana została również scenka z Herodem, a na zakończenie cała społeczność szkolna odśpiewała kolędę „Tylko jedna jest taka noc”.

W godzinach popołudniowych tradycyjnie odbył się „Wieczór Kolęd”. Po programie artystycznym w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, odbyło się wspólne śpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd przez zgromadzonych.
Jasełka oraz scenografia zostały
przygotowane przez panie: Jolantę Ślusarczyk, Grażynę Przygodzką, Małgorzatę Kowalczyk, Marię Szastak oraz Katarzynę Nowak.


 (Katarzyna Nowak)

Print Friendly, PDF & Email