„Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”- konkurs plastyczny

Powiększ obraz

Kochani uczniowie,

zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”.

Przedsięwzięcie organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej, która będzie przedstawiała zmiany, jakie w parkach narodowych dokonały się dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych oraz o Funduszach Europejskich. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI.

Wsparciem w przygotowaniu prac plastycznych mogą być filmy edukacyjne o parkach narodowych dostępne na stronach:

Na zwycięzców czekają nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do wybranego parku narodowego dla całej klasy, której uczeń zdobył pierwsze miejsce. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” (Program Infrastruktura i Środowisko). 

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie internetowej https://www.pois.gov.pl/strony/o-programie/poiis-dzieciom/parki-narodowe-konkurs-plastyczny/rusza-konkurs-plastyczny-dla-szkol/.

Prace należy dostarczyć do nauczyciela plastyki w przypadku klas IV-VI, natomiast uczniowie klas I-III dostarczają prace do wychowawcy klasy do 10 lutego 2022 r.

Zachęcamy do udziału!

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email