IV Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek

Powiększ obraz

W marcu chętni uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w szkolnych eliminacjach do IV Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek. Olimpiada ta jest organizowana przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy  z wydawnictwem Logi.

Ma na celu podnoszenie kultury matematycznej poprzez popularyzację matematyki i zadań logicznych oraz łamigłówek wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowanych matematyką i rozwijaniem logicznego myślenia.

W wyniku eliminacji szkolnych, uczeń klasy VI – Filip Lulkowski, który uzyskał ponad 80% możliwych punktów, zakwalifikował się do finału w kategorii klas IV-VI. Finał ten odbył się 25 kwietnia na UJK w Kielcach. Do rozwiązania w ciągu godziny było kilka łamigłówek o zaawansowanym stopniu trudności. Poziom uczestników, których zresztą w kategorii Filipa było najwięcej, był bardzo wyrównany i o wygranej decydowały minimalne różnice punktowe. Choć Filip nie stanął na podium, to i tak osiągnął duży sukces swoim wynikiem.

Do walki o finał w eliminacjach szkolnych stanęli także: Maciej Lulkowski, Kamil Filipczak, Adrian i Kamil Klimczak, Jan Pawlusek, Dominika Kumor. Wszystkim gratulujemy!

Dorota Snopek

Print Friendly, PDF & Email