EU Code Week 2023

Powiększ obraz

Już tradycją stało się, że nasza szkoła co roku bierze udział w inicjatywie EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Inicjatywa ta ma na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych.

Klasy IV-VIII włączyły się w te obchody na lekcjach informatyki. Uczniowie mogli wcielić się w postać robota, którym sterowały pozostałe dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się także robot Superdoc, którego programowaliśmy na specjalnej planszy. W zeszłym roku nasza szkoła wygrała pakiety gier CodyRoby, więc nie zabrakło ich na zajęciach.  Wspólne rozgrywki wzbudziły sporo emocji, a efektem ubocznym była nauka kodowania. Ponadto programowaliśmy np. w InfinityPlayLab czy GridGarden. Dzieciom stworzenie czegoś samodzielnie od podstaw dało sporo satysfakcji. Jak co roku ogłoszony był także konkurs związany z kodowaniem, którego wyniki już niebawem.

Koordynator, D. Snopek

certyfikatCodeWeek

Print Friendly, PDF & Email