Dzień Ziemi

Powiększ obraz

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował ponad 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył  ścieżkę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody Dnia Ziemi są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania problemów, które wiążą się ze zmianą klimatu.

W poprzednich latach do akcji bardzo chętnie włączali się celebryci i ważne osobistości z całego świata. Lil Dicky stworzył z tej okazji singiel „Earth”, a do jego zrealizowania zaprosił najpopularniejsze gwiazdy muzyki pop, m.in. Justina Bieber’a, Arianę Grande, Miley Cyrus i Eda Sheerana. Zyski ze sprzedaży singla przekazano na  konta organizacji, które związane są z ochroną środowiska. Proponujemy  wysłuchać utwór, poniżej znajduje się link.

Lil Dicky – Earth (Official Music Video) – YouTube

Z powodu pandemii koronawirusa wiele inicjatyw i przedsięwzięć  musi przenieść się do świata wirtualnego. Uczniowie naszej szkoły proponują pokaz eko mody. Ze względów technicznych zamieszczonie tylko kilka prac.

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email