Dzień Bezpiecznego Internetu

Powiększ obraz

W dniu 13 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Od 2004 roku DBI organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej, a ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tematyka spotkania dotyczyła mowy nienawiści w sieci- „hejtu”. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest „hejt”, w jaki sposób przejawia się on w wirtualnym świecie i czy naprawdę jest anonimowy. Dzieci oraz młodzież obejrzały krótki filmik, odpowiadały na pytania związane z nim, analizowały różne przykłady z telefonu zaufania dotyczące hejtu, stworzyły kodeks postępowania antyhejtowskiego. Na zakończenie wypełniły także ankiety dotyczące ilości czasu spędzanego w wirtualnym świecie.

(K. Nowak)

Print Friendly, PDF & Email