Akcja ” Góra Grosza”

Powiększ obraz

Już po raz 20 na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywała się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do tej inicjatywy. Akcję prowadził Samorząd Uczniowski, a nadzorowała ją p. Małgorzata Zacharz. Przez 2 tygodnie skarbnicy SU- Mateusz Ozimirski i Wojciech Olszewski przeprowadzali na szkoły podstawowej i przedszkola zbiórkę monet groszowych. W tym roku padł rekord w dziejach naszej szkoły. Dzięki ofiarności naszych uczniów udało nam się zebrać sumę 181 złotych i 20 groszy! Zgromadzone pieniądze zostały posegregowane według nominałów i policzone. Zgodnie z wytycznymi instrukcji zebrana suma zostanie wysłana za pośrednictwem Poczty Polskiej na konto fundacji Nasz Dom. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom akcji serdecznie dziękujemy!

( Małgorzata Zacharz)

 

Print Friendly, PDF & Email