Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Powiększ obraz

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Początkowo wydarzenie to miało zasięg jedynie europejski, obecnie angażuje państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę– realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest  Fundacja Orange. W tym roku DBI obchodzone będzie w dniu 9 lutego pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu”.

Święto ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W naszej szkole z inicjatywy szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa p. K. Nowak, uczniom została przybliżona tematyka netykiety- poprawnego zachowania w Internecie, udostępniania danych osobowych, zdjęć, a także znajomości z sieci. Na podsumowanie zajęć uczniowie mieli za zadania wykonanie ulotek nt. netykiety. Zapraszamy do obejrzenia prac. Ze względów technicznych prezentujemy tylko nieliczne.

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email