CODEWEEK 2022

Powiększ obraz

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała od NASK – Państwowego Instytutu Badawczego, pakiet 10 gier edukacyjnych „Cody Roby” , za udział w ogólnopolskim konkursie dla organizatorów CODEWEEK 2022.

Przypomnijmy, że w  dniach 10-13 października ubiegłego roku uczniowie klas IV – VIII na lekcjach informatyki i matematyki włączyli się w inicjatywę Europejskiego Tygodnia Kodowania, promującą programowanie. W związku z tym uczniowie programowali robota SuperDoc, pisali swoje pierwsze proste programy sterując żółwiem w Logomocji, a nawet sami wcielili się w jego postać, którą sterowaliśmy w sali tak, aby osiągnęła pożądany cel. Nie zabrakło też projektowania i wydruku 3d oraz kodowania na papierze rozwiązań zadań matematycznych.

Nasza inicjatywa została doceniona i nagrodzona pakietem gier uczących programowania, w których uczestnicy prowadzą rozgrywki polegające na sterowaniu poruszającym się po planszy robotem,  wydając mu konkretne polecenia. Cody Roby jest świetnym treningiem logicznego myślenia i wstępem do dalszej nauki programowania z wykorzystaniem komputera. Jej autorem jest Alessandro Bogliolo – włoski ambasador EU Code Week i znany promotor kodowania.

Poniżej można także zapoznać się z certyfikatem organizatora CodeWeek.

Dorota Snopek

certyfikat CodeWeek

Print Friendly, PDF & Email