Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej – szkolne działania w zakresie przyjaźni

Powiększ obraz

Do realizowanej w klasie V innowacji pedagogicznej „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”, włączamy także uczniów z klas IV-VIII. Tym razem tematem przewodnim była przyjaźń. Na korytarzu szkolnym pojawiła się „Skrzynka Dobrego Kumpla”, do której chętni uczniowie mogli wrzucać karteczki informujące o dobrych uczynkach swoich kolegów i koleżanek.

Każda klasa miała także opracować plakat w dowolnej technice pod hasłem „Namaluj Waszą klasową przyjaźń”. Wszystkie plakaty były bardzo estetycznie wykonane, ciekawe i pięknie ilustrowały klasowe przyjaźnie. Chętni uczniowie mogli także zrobić zdjęcie „Nasza przyjaźń”. Autorzy fotografii mieli różne koncepcje, były zdjęcia grupowe, ale także całej klasy, wykonane w szkole, ale też w plenerze. Jedno jest pewne – wszystkie zdjęcia były bardzo ciekawe i wdzięczne.  

Uczniowie wybrali także „Najlepszego Przyjaciela” – osobę na którą zawsze można liczyć, która szanuje i akceptuje innych, która jest uczciwa i sprawiedliwa, która umie wesprzeć i pomóc w trudnej sytuacji. Tytuł taki zdobyli: w klasie IV – Zuzia Sułkowska, w klasie V – Kamil Filipczak, w klasie VI – Wiktor Sutowicz, w klasie VII – Natalka Kasprzycka, w klasie VIII – Dominik Koza.

Zgodnie z zapowiedzią, klasa najbardziej zaangażowana w powyższe zadania otrzymała „Pudełko z niespodzianką”. Ten zaszczyt przypadł w udziale uczniom klasy V i VI. Gratulujemy!

Dziękuję wszystkim uczniom za włączenie się do działań,  a nauczycielom i wychowawcom za pomoc w realizacji zadań w poszczególnych klasach.

M. Piwowarska – pedagog szkolny

Print Friendly, PDF & Email