Andrzejki w klasie VIII

Powiększ obraz

Zgodnie z tradycją ludową andrzejki to wieczór wróżb, które były odprawiane w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Jest to specjalna okazja, aby zorganizować huczne zabawy i poznać swoją przyszłość, oczywiście tak na wesoło i z przymrużeniem oka.

W poniedziałek 29 listopada 2021r.  św. Andrzej uchylał rąbka tajemnicy naszym ósmoklasistom, którzy za pomocą wróżb i znaków starali się dowiedzieć, co ich czeka w przyszłości. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną wszystko odbywało się w sali lekcyjnej, w niewielkim gronie.

Na początku uczniowie wystartowali z „wyścigiem” butów. Okazało się, że but, który jako pierwszy przekroczył próg sali lekcyjnej należał do naszego wspaniałego i uczynnego kolegi. Wszyscy wpraszali się więc na rychłe wesele. Potem trzeba było poznać imię swojej drugiej połówki – uczniowie przekuwali więc papierowe serduszka z imionami. Niektórzy byli bardzo zadowoleni z tego co wywróżył im los, inni – wręcz przeciwnie. Potem były jeszcze karteczki z przepowiednią na niedaleką przyszłość, karteczki z nazwami zawodów, które uczniowie będą wykonywać w dorosłym życiu, a także babeczki z wróżbą w środku. Najcenniejsza babeczka, bo ze szczęśliwym dodatkiem (grosik na szczęście), przypadła wychowawczyni.

Wiele emocji wzbudziła zabawa „Zgadnij kto to”, polegająca na odgadywaniu imion uczniów na podstawie wypisanych cech wyglądu i charakteru.

Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Andrzejki 2021 w klasie VIII były okazją do świetnej zabawy, kultywowania obrzędów i tradycji ludowych oraz integracji grupy po wielomiesięcznym nauczaniu zdalnym.

Niezapomnianą pamiątką na pewno będą wspólne zdjęcia, które przedstawiamy w fotogalerii. Zapraszamy do oglądania, a nam pozostał w pamięci czar niezapomnianych andrzejkowych przepowiedni…

 

M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email