Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie – konkursy szkolne

Powiększ obraz

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie za nami… Było to przepiękne święto sportu zimowego.

Igrzyska olimpijskie są traktowane przez zawodników jako najważniejsze zawody sportowe, a złoty medal olimpijski jest najcenniejszym i najbardziej wyczekiwanym trofeum. Nasza reprezentacja w klasyfikacji medalowej uplasowała się na 27 miejscu, ale dostarczyła nam wielu wrażeń – niejednokrotnie byliśmy pod wrażeniem ducha walki i zaangażowania naszych sportowców. Wspominamy brązowy medal Dawida Kubackiego, rywalizację Piotra Michalskiego, łzy Kamila Stocha, czy rozterki Natalii Maliszewskiej… To wszystko za nami, ale emocje w naszej szkole jeszcze trwają, a to za sprawą ogłoszonych konkursów związanych właśnie z igrzyskami w Pekinie.

Uczniowie klas I-III próbowali wcielić się w rolę przyszłego olimpijczyka i wykonali plakat pod hasłem „Ja na igrzyskach olimpijskich”. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca, które zdobyli:

– Julia Kaczor – uczennica klasy I

– Agata Nowak – uczennica klasy III

– Kamil Filipczak – uczeń klasy III

Uczniowie klas IV-VIII w formie plastycznej przedstawili charakterystykę Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W tej kategorii miejsce pierwsze przyznano dla Mai Piwowarskiej z klasy IV oraz Natalii Kasprzyckiej z klasy V.

Chętni uczniowie klas IV-VIII przystąpili także do testu wiedzy o na temat igrzysk w Pekinie. Łącznie w teście wzięło udział 17 osób. Najwyższą punktację, a tym samym miejsce na podium zdobyli:

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Maja Piwowarska

II miejsce – Julia Wesołowska

III miejsce Natalia Kasprzycka

W kategorii klas VII – VIII:

I miejsce – Joanna Baran

I miejsce – Gabriela Wojtyś

III miejsce – Anna Nowak

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Wszyscy otrzymali punkty z zachowania i ocenę z WF, zaś laureaci dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

 

Organizatorki konkursów – M.Piwowarska, K.Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email