Zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt klas IV-VI

Powiększ obraz

W sobotę 20 stycznia w hali sportowej w Bilczy odbyły się międzyszkolne zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Martyna Poklek, Weronika Waligóra, Maja Piwowarska, Oliwia Kwapisz, Agata Nowak i Oliwia Śnioch.

W zawodach wzięły udział cztery szkoły: SP w Bilczy, SP w Brzezinach, SP w Morawicy i SP w Obicach. Rywalizowano w zespołach czwórkowych, systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Nasze dziewczęta pierwszy mecz rozegrały z uczennicami z Morawicy i wygrały 2:0. Zwycięstwo przyjęły nadzwyczaj cicho i skromnie, i skoncentrowane przystąpiły do drugiego meczu – z Brzezinami. Ta rywalizacja, z trudnym taktycznie i technicznie rywalem, także zakończyła się pomyślnie dla naszego zespołu – dziewczęta wygrały 2:1. Ostatni mecz z Bilczą obfitował w zloty i upadki, ale ostatecznie rozstrzygnął się na korzyść obickiego zespołu 2:1. Tym samym nasze dziewczęta, wygrywając wszystkie mecze, zdobyły największą liczbę punktów w turnieju i zajęły pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy tak znakomitego wyniku i życzymy jeszcze wielu tak wspaniałych sukcesów sportowych. BRAWO!

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email