Zawody sportowe – czwórbój lekkoatletyczny

Powiększ obraz

Dnia 25 maja w Szkole Podstawowej w Dębskiej Woli odbyły się międzyszkolne zawody sportowe w czwórboju lekkoatletycznym dla klas V-VI. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Piwowarska, Weronika Waligóra, Oliwia Śnioch, Julia Wróbel, Kamil Klimczak, Adrian Klimczak, Wiktor Sutowicz i Bartek Ptak.

Czwórbój składał się ze skoku wzwyż, rzutu piłeczką palantową, biegu na 60 m oraz biegu na 600 m (dziewczynki) lub 1000 m (chłopcy). Czwórbój lekkoatletyczny jest dyscypliną wymagającą od uczestników wszechstronności, gdyż każdy zawodnik wchodzący w skład drużyny musi wystąpić w czterech konkurencjach i osiągnąć w każdej z nich jak najlepszy wynik. Suma wyników wszystkich zawodników po wszystkich konkurencjach decyduje o zajętym miejscu.

Nasza drużyna spisała się znakomicie. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce, zaś chłopcy uplasowali się na pozycji drugiej. Dodatkowo nasz reprezentant – Wiktor Sutowicz zdobywając indywidualnie 140 punktów znalazł się w gronie trzech wyróżnionych zawodników z najwyższą liczbą punktów zajmując miejsce trzecie. Tylko dwa punkty mniej osiągnął Bartek Ptak.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Mirosława Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email