Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Powiększ obraz

W piątek 24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Obicach. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbyła się okolicznościowa akademia.

Na początku dyrektor szkoły, pan Jerzy Węgrzyn przywitał zgromadzonych, a następnie przeczytał list burmistrza Miasta i Gminy Morawica, pana Mariana Burasa skierowany do grona pedagogicznego, uczniów i rodziców. W dalszej części przystąpiono do wręczenia nagród uczniom, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75, a tym samym świadectwo z wyróżnieniem. Szczególną nagrodę otrzymała Joanna Baran – uczennica klasy VII, która za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskała stypendium szkolne ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Morawica, pana Mariana Burasa. Joasia uzyskała najwyższą średnią ocen w całej szkole.

Dalsza część akademii poświęcona była uczniom klasy VIII, dla których był to ostatni dzień w naszej szkole. Ta część rozpoczęła się od pożegnania ósmoklasistów przez uczniów klasy VII. Następnie swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy VIII. W ten sposób ósmoklasiści pożegnali dyrekcję, nauczycieli i młodszych kolegów, oczywiście nie zapominając o trudzie wychowawczym swoich rodziców.

Opuszczający mury szkolne uczniowie klasy VIII, przekazali Sztandar Szkoły swym młodszym kolegom z klasy VII, a następnie przystąpili do uroczystego ślubowania.

Ostatnim akcentem było wręczenie świadectw i dyplomów absolwenta oraz przemówienia: dyrektora szkoły, wychowawcy klasy VIII oraz przedstawicieli rodziców. Były podziękowania, kwiaty i łzy wzruszenia… Był to niezwykły i niezapomniany dzień.
Naszym absolwentom życzymy udanej rekrutacji do szkoły średniej i dostania się do wymarzonej szkoły, zaś wszystkim naszym uczniom przyjemnych wakacji, dużo słońca i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu. Do zobaczenia!

M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email