Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Powiększ obraz

26 czerwca br. odbyło się nieco inne niż zwykle zakończenie roku szkolnego, związane z pandemią Covid-19.

Rozdanie świadectw zorganizowano w oparciu o zalecenia Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Uczniowie odbierali świadectwa klasami według harmonogramu, na świeżym powietrzu. Wręczono także liczne nagrody w konkursie gminnym „Bezpiecznie na wsi” oraz w konkursach szkolnych:  profilaktycznym, bibliotecznym, plastycznym z okazji 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła II, ekologicznym, fotograficznym oraz nagrody polonistki.

W tym roku szkolnym stypendium szkolne ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy w Morawicy za najlepsze wyniki w nauce otrzymał Adrian Socha z klasy VI. Natomiast nagrody książkowe od dyrektora szkoły, pana Jerzego Węgrzyna wręczono uczniom, za bardzo dobre wyniki w nauce: Joanna Baran i Bartosz Kaczor z klasy V, Malwina Strzeszkowska, Natalia Poklek, Natalia Ozimirska, Natalia Szczerba i Adrian Socha z klasy VI.

Dyplomy za 100% frekwencję uzyskali: Wiktor Sutowicz oraz Filip Wesołowski z klasy II, Julia Wesołowska z klasy III oraz Martyna Babiarska z klasy V.

Dyrektor i nauczyciele podkreślali wielokrotnie, że są dumni z uczniów i rodziców, którzy wobec trudnej sytuacji odpowiedzialnie realizowali edukację zdalną i stanęli na wysokości zadania.

W kościele pw. Dobrego Pasterza o god. 9:00 odbyła się również Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego oraz w intencji ks. Stanisława Durka z okazji 45- lecia kapłaństwa.

Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy udanego oraz bezpiecznego odpoczynku oraz słonecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września 2020 r.!

(K. Nowak)

Print Friendly, PDF & Email