Z wizytą na Olimpie…

Powiększ obraz

Uczniowie klasy V  w ramach lekcji języka polskiego  realizowali projekt  klasowy „Ci nieznośni  bogowie olimpijscy”. Piątoklasiści poznali sylwetki antycznych bogów olimpijskich oraz najważniejsze mity o bogach i herosach.

Uwieńczeniem ich pracy była lekcja podsumowująca wszystkie działania. Każdy uczeń wybierał sobie boga, którego miał zaprezentować na forum klasy. Należało zgromadzić jak najwięcej informacji o bóstwie, przygotować sobie strój , rekwizyty.

Dnia 13.06.2024r. na lekcji języka polskiego  uczniowie  wczuli się w odgrywane przez siebie role. Każdy uczeń ochoczo prezentował wybranego boga. Ta nietypowa lekcja języka polskiego wszystkim przypadła do gustu. Wszyscy świetnie się bawili i wyrazili chęć do dalszych działań.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email