Wyjątkowy apel

Powiększ obraz

Pożegnaliśmy jubileuszowy Rok  Polskiego  Romantyzmu  na apelu 22 grudnia 2022r w Szkole Podstawowej w Obicach. Polonistka wygłosiła krótki wstęp, recytując fragment z ballady A. Mickiewicza „Romantyczność”.

Następnie Pani Beata Zdybiowska zaprosiła troje uczniów – uczestników ogólnopolskiego Konkursu Na Najpiękniej Napisany List Odręcznie po odbiór dyplomów i nagród za wyróżnienia w tym konkursie – Natalkę Kasprzycką, Julię Wesołowską i Wiktora Sutowicza. Wszyscy pogratulowali naszym uczniom sukcesów gromkimi brawami. Wyróżnienie w swojej grupie wiekowej otrzymała również polonistka.

Apel, który przygotowano z okazji obchodów jednego z patronów roku 2022, składał się z dwóch części: lirycznej i humorystycznej. Uczniowie pięknie recytowali teksty naszych romantyków: Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Aleksandra Fredry. A jak prezentowała się nasza młoda grupa aktorska? Rozpoczęła Oliwka Kwapisz Inwokacją z epopei „Pan Tadeusz”. Natalka Kasprzycka recytowała grę Wojskiego na rogu, a Dominika Kumor zaprezentowała fragmenty ballady „Świtezianka”. Obie dziewczynki przypomniały też nastrojowy wiersz „Do M***” Adama Mickiewicza. Tanecznie poczuliśmy się w trakcie  recytacji fragmentu o polonezie prowadzonym przez Podkomorzego w interpretacji Oliwki z klasy piątej. Część liryczną zakończył wiersz C.K.Norwida „Moja piosnka (II)” w pięknej interpretacji Stasia i Maćka Wieczorka z klasy piątej. W części humorystycznej usłyszeliśmy bajki Fredry, które sprytnie zaprezentowali uczniowie klasy piątej: Jaś Pawlusek, Filip Lulkowski, Dawid, Frąk, Maja Piwowarska i Wiktor Sutowicz. Recytacje zakończyły się znanym wierszem Fredry – „Paweł i Gaweł” w interpretacji Filipa z klasy piątej. Polonistka przeprowadziła dzień wcześniej WIELKI  TEST  O  POLSKIM  ROMANTYZMIE, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Rozwiązanie i wręczenie dyplomów oraz nagród już w styczniu 2023 roku.

KOCHANI!

Dziękuję Wam bardzo za zaangażowanie i udział w apelu! Jestem z Was bardzo dumna! Cieszę się, że wyrastają młodzi i wrażliwi ludzie. Życzę Wam wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku, a Waszym Rodzicom wielu powodów do dumy! Życzę Wspaniałych Świąt i spełnienia wszystkich marzeń w Nowym 2023 Roku! Wasza dumna Polonistka, Beata Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email