Wycieczka do OSP w Obicach – klasy I-III

Powiększ obraz

Uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Obicach. Po dotarciu na miejsce na dzieci czekali druhowie dzięki uprzejmości, których uczniowie mogli z bliska obejrzeć samochód strażacki oraz jego pełne wyposażenie.

Strażacy dokładnie wyjaśnili dzieciom nazwy jak i przeznaczenie danego sprzętu oraz odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że praca Strażaka wymaga dużej siły próbując podnieść niektóre ze sprzętów. Panowie strażacy przypomnieli dzieciom również zasady udzielania pierwszej pomocy oraz jak należy postępować kiedy jesteśmy świadkami wypadku. Uczniowie z wielkim zaangażowanie i zainteresowaniem uczestniczyli w tej ciekawej lekcji. Z wielką chęcią przymierzali hełmy strażackie oraz zwiedzali wnętrze samochodu. Uczniowie przekonali się, że w pracy strażaka najważniejsze są: szybkość oraz opanowanie. Po tak ciekawej lekcji dzieci bezpiecznie wróciły do szkoły.

Uczniowie klas I-III pragną serdecznie podziękować druhom z OSP w Obicach za możliwość uczestniczenia w ciekawych i pouczających zajęciach.

A.Wtorkiewicz

Print Friendly, PDF & Email