Wycieczka do Kielc klas I-III

Powiększ obraz

7 marca 2023 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Pierwszym punktem wycieczki było przedstawienie pt: „Przygody zazdrosnego Liliputka”.

Bajkę dzieci obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Zachowanie zwierząt posiadających ludzkie cechy nauczyło dzieci, że nie trzeba być zazdrosnym, zarozumiałym, egoistycznym, nie należy kłamać i trzeba wystrzegać się różnych używek, które szkodzą zdrowiu. Przedstawienie było w dużej mierze nastawione na interakcję z najmłodszymi widzami. Dzięki temu mieli oni szansę na aktywny udział w historii, a także lepsze utrwalenie nabytej wiedzy.

Po obejrzeniu tak emocjonującej bajki pojechaliśmy do KFC, by zjeść coś dobrego.

Następnie udaliśmy się do Centrum Geoedukacji,  które mieści się na terenie rezerwatu Wietrznia.

Interaktywne ekspozycje prezentujące w nowatorski sposób dziedzictwo geologiczne regionu, ze szczególnym naciskiem na okres dewoński oraz niezwykła sceneria futurystycznej stacji badawczej połączona z aranżacjami morskich środowisk i organizmów sprzed 360 milionów lat, bardzo nam się podobała. Największe emocje wzbudziła kapsuła- kino 5D, która sprawiła, że zwiedzanie wystawy stało się niezapomnianym przeżyciem.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

M. Kowalczyk

Print Friendly, PDF & Email