Turniej Badmintona chłopców

Powiększ obraz

Ogromnie cieszy nas fakt, że badminton jest w naszej szkole coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Tradycją staje się, obok organizowanego corocznie Turnieju Badmintona z okazji Dnia Kobiet, także Turniej Badmintona chłopców.

Na przełomie lutego i marca bieżącego roku zorganizowana została już II edycja zawodów w tej, wymagającej i angażującej mięsnie całego ciała, dyscyplinie sportowej. Zawody były odpowiedzią na potrzeby i zainteresowania naszych uczniów.

W szranki stanęli wszyscy chłopcy z klasy V i VI, którzy rywalizowali ze sobą systemem mieszanym. Najpierw odbyły się eliminacje w grupach, a następnie zwycięzcy poszczególnych grup walczyli o miejsca medalowe systemem „każdy z każdym”. Zawody odbywały się w duchu sportowej rywalizacji i choć niektóre mecze były bardzo wyrównane i zacięte, wszystko odbywało się zgodnie z zasadą „fair play”.

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Kaczor, miejsce drugie zdobył Adrian Socha, a lokata trzecia należała do Kuby Olszaka.

Uroczystej dekoracji dokonał dyrektor szkoły – pan Jerzy Węgrzyn z nauczycielem WF – panią M. Piwowarską. Zdobywcom miejsc medalowych wręczone zostały medale, zaś triumfator Turnieju otrzymał dodatkowo pucharek.

Nagrody ufundowała p. M. Piwowarska – organizator i sędzia główny zawodów.

(M. Piwowarska)

 

Print Friendly, PDF & Email