Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Powiększ obraz

Dnia 21 listopada 2023r.  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego oryginalna nazwa brzmi: Hallo World Day i symbolizuje główny cel, którym było pozdrawianie – mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób w ciągu dnia. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach. Tego dnia szczególną uwagę zwracamy na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi i wzbudzić pozytywne emocje. Przesłanie światowej akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

W naszej szkole z okazji Święta Życzliwości uczniowie założyli ubrania w kolorze żółtym (kolorze radości i optymizmu), a członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom żółte, uśmiechnięte buźki życząc im miłego dnia. Tego dnia działała też, ”Poczta Życzliwości”- podczas przerw można  było wrzucić do specjalnej skrzynki pozdrowienia dla swoich nauczycieli, kolegów i koleżanek. Te przesłane ,,iskierki życzliwości’’ wniosły dużo radości i uśmiechów.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy, wraca do nas z nawiązką.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email