Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Powiększ obraz

Dzień 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day.

Święto powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień dowodzi, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Zacznijmy więc dzień od uśmiechu i tym uśmiechem oraz dobrą energią zarażajmy innych.

A może, w dobie koronawirusa – w czasie izolacji i odosobnienia, przekażemy zdalnie pozdrowienia dla naszych krewnych, znajomych, kolegów, czy nauczycieli? Serdecznie zapraszam – włączcie się do akcji.

 

M.Piwowarska – pedagog szkolny

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email