Spartakiada Lekkoatletyczna

Powiększ obraz

W sobotę 25 września 2021r., po ponadrocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, uczniowie i rodzice znów mogli rywalizować w konkurencjach lekkoatletycznych w ramach VII edycji Spartakiady Lekkoatletycznej.

Zawody odbyły się na Stadionie Miejsko-Gminnym w Morawicy i przeprowadzone były w czterech kategoriach: uczniowie klas VII-VIII, uczniowie klas IV-VI, uczniowie klas I-III, przedszkolaki oraz rodzice. Uczestnicy zmierzyli się w biegu na 40 m, 60 m, 100 m, 200 m, 400 m oraz w biegu sztafet. Uroczystego otwarcia Spartakiady dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras.

Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała bardzo dzielnie, z wielkim zaangażowaniem i apetytem na zwycięstwo. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu, a szczególnie Patrykowi Kowalskiemu z grupy przedszkolnej, który w biegu na 40 m zajął trzecie miejsce.

Popis swoich umiejętności dali także rodzice, którzy 5-krotnie stawali na podium. I tak: w biegu na 60 m drugie miejsce zajął Mariusz Wesołowski, zaś na pozycji trzeciej uplasowała się Sylwia Pajączkowska (rodzice uczniów klasy V). W biegu na 400 m miejsce pierwsze zajęła Paulina Wojtyś, zaś miejsce drugie zdobyła Kamila Kaczor (rodzice uczniów klasy VII). Równie pięknie zaprezentowała się sztafeta rodziców przedszkolaków w składzie: Karolina Kotarowska, Ewelina Nowak, Tomasz Nowak i Łukasz Pańszczyk, która zdobyła miejsce trzecie.

Jednak, niezależnie od zajętego miejsca, zwycięzcami są wszyscy, którzy brali udział w Spartakiadzie. Głównym celem imprezy jest bowiem wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego, oderwanie się od telewizora czy komputera, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Ta szczytna idee nabiera szczególnego znaczenia teraz, w dobie koronowirusa, gdy wszyscy zmagamy się ze skutkami długotrwałego przebywania w domach i znacznego ograniczenia aktywności fizycznej i społecznej. W podziękowaniu za trud i zaangażowanie zawodników, każdy uczestnik Spartakiady otrzymał złoty medal.

Po raz kolejny Spartakiada Lekkoatletyczna okazała się zdrowym i ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu. Wspólna rywalizacja, wspaniała atmosfera, dużo uśmiechu i wiele radości, sprawiło, że dzień ten można uznać za niezwykle udany. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tego wyjątkowego przedsięwzięcia.