Przed Barbórką…

Powiększ obraz

W poniedziałek 2 grudnia, przed zbliżającym się świętem wszystkich górników, czyli tzw. Barbórką naszą szkołę odwiedził górnik pan Artur Krzak – Dyrektor Techniczno-Produkcyjny Kopalni Wapienia „Morawica”.

Nasz gość, który przybył w pełnym galowym umundurowaniu, opowiedział uczniom z klas I-III oraz IV- VI o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się czapce górniczej i charakterystycznym elementom munduru. Uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje kopalni i jakie surowce można w nich wydobywać oraz poznali wiele ciekawostek z życia i pracy Braci Górniczej. Pan Artur swoją opowieść uatrakcyjnił interesującą prezentacją multimedialną.

Na koniec spotkania w imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor naszej szkoły – pan Jerzy Węgrzyn i przewodnicząca SU – Natalia Poklek złożyli podziękowania dla pana A. Krzaka za ciekawą lekcję oraz dla Zarządu Kopalni Wapienia „Morawica” za umożliwienie tego niezwykłego spotkania.

Na zakończenie nasz gość poczęstował uczestniczących w spotkaniu uczniów pysznymi cukierkami.

Bardzo serdecznie za wszystko dziękujemy, a górnikom, w dniu ich święta, życzymy tego co najlepsze. Niech patronka górników otacza Was swoją opieką. Szczęść Boże.

Organizatorem spotkania była pani M. Piwowarska.

Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!”

(M.Piwowarska)

 

Print Friendly, PDF & Email