Prima aprilis w naszej szkole

Powiększ obraz

Nazwa  Prima aprilis  pochodzi z języka łacińskiego, a oznacza  dosłownie „pierwszy dzień kwietnia”. Od dawnych czasów w wielu krajach świata 1 kwietnia uznawany był  za dzień żartów, a polegał on na robieniu psikusów, celowym wprowadzaniu w błąd, nabieraniu kogoś, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego.


Nasza szkoła pielęgnuje tradycje „Prima aprilis”, gdyż chętnych do żartów jest niemało. Uczniowie klasy ósmej zamienili się rolami z nauczycielami i chętnie  poprowadzili  za nich lekcje. Z  kolei członkowie  Samorządu Uczniowskiego ogłosili, że w dniu 1 kwietnia należy ubrać do szkoły nietypowy  lub niezwykły strój. Chętnych do zmiany swego wizerunku było mnóstwo. Sami popatrzcie, jak przebrali się nauczyciele i uczniowie!

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email