Prezentacja projektu „Klasa piąta na scenie”

Powiększ obraz

Dnia 21 czerwca 2022 roku w naszej szkole miała miejsce szczególna uroczystość – prezentacja projektu pod opieką Beaty Zdybiowskiej. Klasa V zaprezentowała się przed rodzicami, wychowawcą i uczniami, z towarzyszącymi im nauczycielami.

Recytowane wiersze – Tuwima, Brzechwy, Łochockiej wprawiły w wesoły nastrój („Spóźniony słowik”, „Samochwała”, „Książka czeka”). Natalka pięknie wyrecytowała fragment o chmurach z epopei A. Mickiewicza, a później  z Panią Zdybiowską opowiedziała o przygodach Twardowskiego, recytując w duecie balladę Mickiewicza. Przed współczesną wersją „Kopciuszka” pięknie zaśpiewała Natalka Szczerba z kl. VIII („Never enough” z musicalu „Król rozrywki”). Uczniów klasy piątej czekało jeszcze zaproszenie gości na Olimp, ponieważ wcielili się w olimpijskich bogów i zaprezentowali przygotowane dialogi, a rekwizyty i atrybuty przeniosły nas w czasy starożytnej Grecji! Przed mitologiczną prezentacją wystąpiła Natalka Poklek, która powtórzyła swój wyróżniony występ, pozwalając  tym samym  naszym aktorom przygotować się do roli bogów. Po spektaklu był słodki poczęstunek, można było podyskutować na temat wystąpienia młodych aktorów i docenić ich pracę, a jednocześnie pogratulować rodzicom utalentowanych pociech. Uważamy występ za udany, a spragnionych teatralnych emocji zapraszamy w nowym roku szkolnym! Zapewniamy moc atrakcji i niezapomniane wrażenia!!! W galerii mamy zdjęcia, które robiła Pani Nowak- wychowawca klasy.

OPIEKUN  PROJEKTU – BEATA  ZDYBIOWSKA

Print Friendly, PDF & Email