Październikowe echa konkursowe

Powiększ obraz

Dzień 9 października to Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. W ogłoszonym konkursie wzięła udział Natalka z klasy siódmej, pisząc list do przyjaciela. Pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło po raz drugi udział w ogólnopolskim konkursie (czekamy na wyniki i na pewno o tym napiszemy!).

Odbyła się także szkolna Corrida Ortograficzna, czyli walka z bykami. Pierwszy etap pisali wszyscy uczniowie klas 4-8. Do drugiego etapu przeszło 17 uczniów, a w trzecim etapie spotkało się troje zawodników: Julia z klasy siódmej, Adrian z klasy szóstej i Kamil z klasy piątej. Nikomu nie udało się napisać bezbłędnie i zdobyć Pióro Polonisty z laurem, ale troje finalistów otrzymało dyplomy i drobne upominki od organizatorki konkursu, podobnie jak Natalka za swój list.

Klasa szósta zaprezentowała się w roli greckich bogów w krótkiej inscenizacji na szkolnej scenie: Ci nieznośni bogowie olimpijscy. Uczniowie  przygotowali piękne i ciekawe rekwizyty i tak właśnie pojawili się: Zeus (Filip),  Hera (Weronika),  Hades (Stasiu),  Posejdon (Jasiu),  Demeter (Maja),  Hefajstos (Filip W.),  Afrodyta (Oliwka), Atena( Gabrysia),  Artemida (Nadia), Apollo (Wiktor), Ares (Adrian),  Hermes (Bartek). Elegancki, pod muchą, Kamil zapowiedział wierszem wystąpienie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję. Gratuluję sukcesów i zapraszam do kolejnych wyzwań. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Wasza Polonistka Beata Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email